PROMOCJE!    Kontakt     Für Deutsche Kunden    
 
 
 
 
 
Kompletując swoją ofertę drzwi wewnętrznych kierujemy się światowymi trendami i korzystamy z technologicznych nowinek, dzięki czemu naszym Klientom możemy zaoferować wysokiej jakości nowoczesne drzwi w atrakcyjnych cenach.
 
W naszej ofercie znajdą więc Państwo jedyne w swoim rodzaju drzwi z litego drewna, fornirowane, laminowane i lakierowane. 
Nie stawiamy barier kreatywności naszych Klientów. Poza ofertą standardową proponujemy rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. 
 
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przedstawioną w podzakładkach po lewej stronie.
 
 
 
 
 

Jak dobrać drzwi wewnętrzne?

 
 

    Wybór drzwi wewnętrznych jest ważną decyzją, która wymaga starannego przemyślenia. Należy pamiętać, że oprócz funkcji praktycznej drzwi pełnią także funkcję dekoracyjną i niejednokrotnie decydują o wyglądzie oraz atmosferze całego wnętrza. Przede wszystkim powinni się Państwo kierować własnymi gustami, warto jednak też zwrócić uwagę na kwestie techniczne, a także na aktualne trendy i styl w jakim urządzone są poszczególne pomieszczenia – np. w pokojach urządzonych w stylu minimalistycznym najlepiej sprawdzą się drzwi gładkie i pozbawione jakichkolwiek ozdób, a przy popularnym ostatnimi czasy stylu skandynawskim warto pomyśleć o drzwiach pomalowanych jasną farbą – białą lub w odcieniach pastelowych. Ciekawym rozwiązaniem może być także przełamanie prostoty pomieszczenia kontrastującymi, masywnymi drzwiami, stosowanymi przeważnie przy stylu industrialnym. Należy brać pod uwagę nie tylko wzór i kolor drzwi ale także na materiał z jakiego są wykonane, wygląd klamek i ewentualnych elementów dekoracyjnych oraz na sposób ich wykończenia.

 

Dla zachowania estetyki bardzo ważne jest, aby wszystkie drzwi w domu lub mieszkaniu były takie same albo pasujące do siebie i różniące jedynie określonymi elementami, takimi jak np. elementy ozdobne w formie przeszklenia. Powinny mieć równą wysokość, takie samo wykończenie i być tego samego modelu. Zawsze powinny być również w takim samym kolorze. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy zamierzamy urządzić wnętrze w nowoczesny i odważny sposób, wówczas można rozważyć wybór drzwi w mocnych i kontrastujących ze sobą kolorach. Drzwi wewnętrzne powinny być dopasowane nie tylko do siebie i do wystroju domu czy mieszkania, ale także do innych elementów wykończenia, przede wszystkim do podłóg i okien. Jeżeli decydujemy się na drewno, warto wcześniej porównać próbki kolorów, zdarza się bowiem że nawet kolory o takiej samej nazwie różnią się między sobą odcieniem. Nie zawsze jest możliwe dobranie odpowiedniego koloru – warto wówczas pomyśleć o zastosowaniu odcienia kontrastującego, co jest lepszym rozwiązaniem niż wybór kolorów, które nie są takie same a tylko lekko do siebie zbliżone. Na co byśmy się nie zdecydowali, przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby drzwi, okna i podłogi stanowiły harmonijną całość.

 

Aktualnie najczęściej wybierane są drzwi białe - kolor ten króluje zarówno przy modelach nowoczesnych, jak i klasycznych. Skrzydła w białym odcieniu w zależności od wybranego modelu mogą być zarówno proste i eleganckie, jak i awangardowe. Ponadto ten kolor najłatwiej dopasować do wystroju wnętrza, jest bowiem bardzo uniwersalny. Może podkreślić przestronność dużych pomieszczeń, a także rozświetlić i optycznie powiększyć te niewielkie. Ciekawą propozycją są drzwi szklane, które sprawdzą się przy nowoczesnym wystroju. Jeżeli zależy nam na zachowaniu intymności idealnym rozwiązaniem będą drzwi z mleczną szybą, natomiast do salonu nada się szyba przezroczysta, która może występować w wersjach o różnych strukturach, i która zdecydowanie rozjaśni pokój. Klasycznym wyborem są drzwi wewnętrzne w naturalnych kolorach drewnianych – dobrze dobrane nadają wnętrzu elegancki charakter i podtrzymują przytulną atmosferę domu lub mieszkania. Rzadziej stosowane, choć bardzo innowacyjne i piękne, są drzwi w czarnym kolorze. Dzięki nim można uzyskać wyjątkowo ciekawy efekt, należy jednak pamiętać aby unikać tego koloru przy małych pomieszczeniach i ciemnych ścianach, ponieważ może to wywołać efekt przytłoczenia.

 

Drzwi wewnętrzne stanowią bardzo ważny element domów i mieszkań. Poza funkcjami praktycznymi pełnią także rolę dekoracyjną. Prawidłowo i w przemyślany sposób dobrane mogą być prawdziwą ozdobą wnętrz i wyznaczać styl całego domu lub mieszkania.